کاملترین پاورپوینت تحلیل مسجد کبود تبریز ( 115 اسلاید )

3,900 تومان

فروشنده : معماری 98

موجود

31 فروش تاکنون

پاورپوینت تحلیل مسجد کبود تبریز به عنوان یکی از نمونه های تحقیق معماری در رابطه با معماری اسلامی می باشد که با داشتن 115 اسلاید کامل در قالب فایل پاورپوینت در این مقاله از وب سایت تخصصی معماری آرچکت تقدیم حضورتان میگردد .

پاورپوینت تحلیل مسجد کبود تبریز میتواند به عنوان یکی از مهم ترین تحقیقاتی باشد که دانشجویان و معماران به تحقیق درباره آن میپردازند . در طراحی و جمع آوری پاورپوینت مسجد کبود تبریز باید تمامی اطلاعات و امکانات موجود در این مکان معنوی و مذهبی را شناسایی کرد و سپس به تنظیم آنها پرداخت تا بتوان یک پروژه بی نقص را آماده ارائه به کلاس و درس معماری اسلامی کرد . مسجد کبود تیریز دارای معماری منحصر بفرد و خاص خود می باشد که در داخل شهر تبریز به خودنمایی می پردازد . ما در این بخش این پاورپوینت را در قالب ۱۱۵ اسلاید کامل آماده کرده ایم تا شما بتوانید تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را از آن استخراج کنید .

پاورپوینت مسجد کبود تبریز

پاورپوینت تحلیل مسجد کبود تبریز اغلب از تحقیقاتی می باشد که اساتید برای سنجش دانش و اطلاعات معماری دانشجویان این گونه تحقیقات سخت و پر چالش را بر عهده آنان قرار می دهند . ما در این بخش از فروشگاه معماری ارچکت به تحلیل این پاورپوینت آثار معماری می پردازیم تا شما عزیزان بتوانید با استفاده از این اطلاعات تکمیلی به طراحی و تنظیم پاورپوینت مسجد کبود تبریز بپردازید . مسجد کبود یکی از مهم ترین و قدیمی ترین بنا های موجود در شهر تبریز می باشد که دارای سبک معماری بسیار زیبایی می باشد . شما در این مسجد می توانید به خوبی ایده های زیبا و خارق العاده در طراحی فرم های مختلف را به چشم خود ببینید .

پاورپوینت معماری مسجد کبود تبریز

پاورپوینت معماری مسجد کبود تبریز

تحلیل شهر تبریز

در تنظیم و طراحی پاورپوینت تحلیل مسجد کبود تبریز به طور کامل بر موقعیت آن و شهر تبریز توجه شده است تا دانشجویان بیشتر با محیط مکانی این مسجد آشنا شوند . تبریز یکی از مهم ترین و کلان شهر های ایران می باشد که دارای فعالیت های حساس سیاسی و اقتصادی می باشد . استان تبریز به عنوان یکی از کلان شهر های ایران شناخته می شود که بسیاری از آثار تاریخی و فرهنگی را در خود جای داده است . تبریز به عنوان یکی از بزرگترین شهر های ایران در بعضی از برهه های زمان به عنوان پایتخت ایران شناخته می شده است به همین دلیل این شهر دارای آثار معماری بسیار قدیمی و زیبایی می باشد که هرکدام متعلق به یک دوره از حکومت آنان می باشد . معماری مسجد کبود تبریز را میتوان به معماری و تحلیل مسجد جامع ارومیه نسبت داد چرا که هر دو از بهترین معماری های هم دوره برخوردار هستند .

تحلیل مسجد کبود

مسجد کبود تبریز یکی از زیبا ترین سازه های مربوط به شهر تبریز می باشد که در پاورپوینت تحلیل مسجد کبود تبریز به طور کامل به تحلیل تمامی اطلاعات و فضا های موجود در این مسجد پرداخته ایم در این پاورپوینت معماری تمامی اطلاعات مانند چگونگی ساخت و ترمیم و موقعیت جغرافیایی مسجد قرار دارد تا معماران با استفاده از آن بتوانند بهتر این مکان مذهبی را شناسایی کنند و درباره آن به تحقیق بپر دازند . این بنا مربوط به قرن نهم هجری قمری می باشد که در دوران حکومت قراقویونلوها به دستور صالحه خانوم دختر جهانشاه ساخته شده است .

معماری مسجد کبود تبریز

معماری مسجد کبود تبریز

در طراحی و ساخت مسجد کبود تبریز از سبک معماری آذری استفاده شده است که باعث شده که یک اثر و بنای زیبا که دارای شکستگی ها و فرم های زیادی می باشد به وجود بیاید . در طراحی این بنا از کاشی های آبی رنگ استفاده شده است که در تاریخ به مسجد آبی نیز معروف بوده است . این بنا در طول تاریخ دسخوش تغییرات بسیار زیادی شده است . به طور مثال در سال ۱۱۵۸ هجری در طی یک زلزله نهیب تمامی این بنا را دسخوش تغیراتی اساسی کرد به طوری که این بنا تا ۱۵۰ سال کاربری استفاده کاربری نداشته است و تمامی گنبد های آن از بین رفته بودند .

در سال ۱۳۱۸ بنا بر تعمیر و یازسازی این مسجد گروهی به باز سازی طاق ها و فضا های مختلف این بنا پرداختند و توانستند بخش های اصلی آن را در سال ۱۳۵۵ مرمت کرده اما هنوز هم کاشی کار های بیرونی آن ادامه دارد . در سال ۱۳۹۳ نیز گروهی بنا به امر کارهای خرابکارانه وارد مسجد کبود شدند و باعث خرابکاری های زیادی در این مسجد شدند به طور مثال لوله کشی های آن را خراب کردند و باعث از بین رفتم کاشی کاری های کف مسجد شدند .

سر فصل های اصلی پاورپوینت تحلیل مسجد کبود تبریز

 • معماری مسجد کبود تبریز
 • مرمت و تعمیر بنا
 • مقدمه
 • مسجد جامع تاج‌ الدین علیشاه ملقب به ارگ علیشاه
 • سایت پلان و پلان پارک خاقانی تبریز
 • پلان مسجد کبود تبریز
 • مقطع عرضی و مقطع طولی مسجد کبود تبریز
 • پرسپکتیو خارجی
 • سردر ورودی مسجد
 • تزئینات
 • کاشی‌ کاری مسجد کبود تبریز
 • کتیبه‌ ها
 • شبستان
 • تصاویر

شما عزیزان می توانید با دانلود پاورپوینت تحلیل مسجد کبود تبریز در قالب ۱۱۵ اسلاید این فایل کامل و بی نقص را دریافت کرده . ما در این تحقیق تمامی سعی مان بر این بوده است که بتوانیم یک پروژه کامل و کاربردی را خدمت تمامی معماران و علاقه مندان عزیز عرضه کنیم تا بتوانند نهایت استفاده را از این تحقیق ببرند که نتیجه این سعی و تلاش خلق کاملترین فایل در رابطه با این مسجد بوده است .

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

هنوز نظری داده نشده است

اطلاعات فروشنده