پاورپوینت تحلیل ارگ علیشاه تبریز ( 45 اسلاید )

3,900 تومان

فروشنده : معماری 98

موجود

27 فروش تاکنون

پاورپوینت تحلیل ارگ علیشاه تبریز به همراه پلان ارگ علیشاه تبریز در 45 اسلاید تنظیم شده است و کاملترین فایل تحلیلی در رابطه با ارگ علیشاه می باشد که در این مقاله از وب سایت تخصصی معماری آرچکت ارائه میگردد .

پاورپوینت تحلیل ارگ علیشاه تبریز یکی از مهم ترین بنا های قدیمی موجود در شهر تبریز می باشد که نیازمند تحقیقات بسیار زیادی برای شناخت کامل آن می باشد . ارگ علیشاه تبریز یکی از زیبا ترین قلعه های موجود در تبریز می باشد که دارای عظمت و زیبایی خاصی می باشد ما در این بخش از فروشگاه معماری آرچکت به معرفی پاورپوینت ارگ علیشاه تبریز در قالب ۴۵ اسلاید می پردازیم . در این فایل تمامی اطلاعات چگونگی ساخت و موقعیت های مکانی آن گنجانده شده است تا دانشجویان و معماران بتوانند با استفاده از این فایل بهترین نتایج ممکن را به دست بیاورید .

پاورپوینت ارگ علیشاه تبریز ( ۴۵ اسلاید )

پاورپوینت تحلیل ارگ علیشاه تبریز را می توان کاملترین تحقیق موجود در اینترنت دانست که توسط فروشگاه معماری آرچکت خدمت شما عزیزان عرضه می شود . ما در پاورپوینت معماری ارگ علیشاه تبریز تمامی اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی این بنا و اطلاعات معماری آن را گنجانده ایم تا معماران بتوانند نهایت استفاده را از این تحقیق جامع ببرند . ارگ علیشاه یکی از بنا هایی می باشد که در طول تاریخ و در زمان حکومت های مختلف دستخوش تغییرات اساسی و مهمی شده است . امروزه این بنا با استفاده از مرمت سر پا مانده است و بسیاری از مکان های وجود در آن در اثر گذشت زمان از بین رفته است .

پاورپوینت ارگ علیشاه تبریز

پاورپوینت ارگ علیشاه تبریز

تحلیل موقعیت مکانی ارگ علیشاه

ارگ علیشاه در یکی از مهم ترین و پر قدمت ترین شهر های ایران یعنی تبریز ساخته شده است . شهر تبریز دارای امکانات و فضا های تاریخی متعددی می باشد که هر کدام از آن ها مربوط به یک برهه زمانی مشخصی می باشد . در اکثر بنا های موجود در شهر تبریز از سبک معماری آذری استفاده شده است که این سبک دارای ویژگی های خاص به خود می باشد . شهر تبریز یکی از شهر های مهم ایران قلمداد می شود شهر تبریز به واسطه اینکه مدت زمانی از تاریخ به عنوان پایتخت ایران شمرده میشد دارای آثار تاریخی و هنری بسیار زیادی می باشد .

ارگ علیشاه به بازمانده های جنوبی ایوان مسجد علیشاه گفته می شود این بنا در قرن ۸ هجری قمری ساخته شده است البته بعد از مرگ علیشاه ساخت این بنا به فراموشی سپرده شد . در دوره جنگ های ایران و شوری این بنا به عنوان توپخانه مورد توجه ارتشیان قرار داشت و از این مکان به عنوان پایگاه نظامی استفاده می کردند . که البته در این جنگ ایران شکست خورد و با ورود روس ها به تبریز دیوار های این بنا را به توپ بستند و بخش عمده ای از آن را ویران کردند .

پاورپوینت معماری ارگ علیشاه تبریز

پاورپوینت معماری ارگ علیشاه تبریز

البته علاوه بر جنگ ها زلزله نیز در نابودی این بنا نیز تاثیر بسیار زیادی داشت . بعد ها نیز این مکان در سال ۱۳۱۰ به فهرست مکان هایی که دارای سرمایه ملی هستند وارد شدند و به عنوان یکی از نماد های معماری اسلامی شناخته شده می باشد . در سال ۱۳۶۰ نیز به بهانه ساخت مصلی در فضای ارگ علیشاه بخش عمده ای از این ساختمان با استفاده از دینامیت نابود شد . امروزه فقط میتوان بخش کمی از این بنای باشکوه را دید که دارای عرض ۳۰ متری و ارتفاع ۲۶ متری می باشد . این بنا در دوره های مختلف مورد مرمت قرار گرفته است در این بنای باقی مانده از ارگ علیشاه میتوان دو ایوان U شکل را مشاهده کرد . در ساخت ارگ علیشاه از بهترین و مقاوم ترین مصالح موجود استفاده کرده اند تا کمتر دچار تغییر شود . در پاورپوینت تحلیل ارگ علیشاه تبریز الاعات کاملتری راجع به این مکان ارائه شده است .

عناوین اصلی پاورپوینت تحلیل ارگ علیشاه تبریز

  • تاریخچه ارگ علیشاه تبریز
  • موقعیت بنا
  • تاریخچه و کاربرد بنا از گشته تا امروز
  • نتایج مطالعات باستان‌ شناسی و معماری ارگ علیشاه تبریز
  • شناخت سازه ارگ تبریز
  • محراب
  • مناره‌ ها
  • پلکان
  • آوارگاه
  • مسئله دیوار شرقی و بنای سوم

شما عزیزان می توانید با دانلود پاورپوینت تحلیل ارگ علیشاه تبریز به تمامی اطلاعات معماری این بنا دست پیدا کنید چرا که کاملترین فایل تحلیلی در رابطه با این مکان در این مقاله از وب سایت تخصصی معماری آرچکت تقدیم حضورتان میگردد .

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

هنوز نظری داده نشده است

اطلاعات فروشنده