پاورپوینت تحلیل ارگ کریم خان زند شیراز

3,900 تومان

فروشنده : معماری 98

موجود

1 فروش تاکنون

پاورپوینت معماری ارگ کریم خان زند شیراز را می توان کاملترین فایل تحقیقاتی در این رابطه با اطلاعات جامع در نظر داشت.

پاورپوینت تحلیل ارگ کریم خان زند شیراز بکی دیگر از تحقیقات مرتبط با موضوع، پاورپوینت معماری ایرانی و پاورپوینت آثار معماری می باشد. همواره شناخت مکان ها و آثار معماری برای دانشجویان و معماران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا از این طریق می توانند اطلاعات بسیار خوب و جامعی را در رابطه با سبک های معماری و همچنین مراحل ساخت یک بنا به دست بیاورند. در این میان ارگ کریم خان زند به عنوان یکی از برترین آثار معماری کشور ایران شناخته می شود، که از زیبایی و جذابیت های خاصی برخوردار می باشد. به این دلیل در این بخش از فروشگاه معماری آرچکت به ارائه پاورپوینت بررسی ارگ کریم خان زند شیراز در قالب ۵۲ اسلاید پرداختیم، تا اطلاعات دقیق و جامعی را در اختیار شما قرار دهیم.

پاورپوینت بررسی ارگ کریم خان زند شیراز

ایران به عنوان یکی از قدیمی ترین تمدن ها و کشور های جهان شناخته می شود، که در دوره های مختلف حکومت ها و اقوام مختلف در آن وجود داشته اند. و همین امر نیز باعث شده است تا آثار معماری و قدیمی بسیار زیادی در مکان های مختلف این کشور وجود داشته باشد. در این میان برای دانشجویان معماری شناخت این گونه مکان ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، زیرا با شناخت آنها می توانند به اطلاعات بسیار جامع معماری دست پیدا کنند.

پاورپوینت ارگ کریم خان زند

در این میان ارگ کریم خان زند در شیراز به عنوان یکی از آثار قدیمی و بسیار جذاب معماری شناخته می شود، که برای معماران از اهمیت زیادی برخوردار است. به این خاطر اساتید دانشگاه های مختلف سطح کشور، برای سنجش و ارزیابی میزان اطلاعات دانشجویان طراحی و تهیه پاورپوینت ارگ کریم خان زند شیراز را بر عهده آنان قرار می دهند. به همین خاطر دانشجویان برای تهیه این پاورپوینت معماری باید ابتدا به جمع آوری اطلاعات جامعی در این باره بپردازند، تا به یک تحقیق جامع دست پیدا کنند. البته ما نیز در این بخش برای کمک به شما عزیزان به ارائه پاورپوینت معماری ارگ کریم خان زند شیراز پرداختیم، تا اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار دهیم.

موارد مرتبط

آشنایی بیشتر با شیراز

شیراز به عنوان یکی از کلان شهرهای ایران به شمار می رود، که به عنوان مرکز استان فارس شناخته می شود. این شهر در جنوب کشور قرار دارد و با قرار گرفتن در کنار رشته کوه زاگرس، دارای آب و هوای معتدل و کوهستانی می باشد. شیراز در زمان های مختلف دارای نقش های مختلفی بوده است، و در دوره زمانی زندیه نیز به عنوان پایتخت ایران شناخته می شده است، که این امر باعث به وجود آمدن آثار معماری زیادی در این شهر شده است. که ارگ کریم خان زند به عنوان یکی از مهمترین این آثار شناخته می شود، که از سبک معماری و همچنین خصوصیات خاصی برخوردار می باشد، و ما در ادامه به صورت کلی به بررسی آن خواهیم پرداخت.

آشنایی بیشتر با ارگ کریم خان زند شیراز

ارگ کریم خان زند شیراز به عنوان یکی از برترین آثار معماری مربوط به دوره زندیه شناخته می شود. به این خاطر ما در این بخش از سایت معماری آرچکت به ارائه پاورپوینت تحلیل ارگ کریم خان زند پرداختیم، که به عنوان جامع ترین و بهترین پاورپوینت و تحقیق موجود در سطح اینترنت دانست. در ایران ارگ های مهمی همچون ارگ بم و ارگ علیشاه نیز وجود دارد، اما در این میان ارگ کریم خان نسبت به سایر ارگ ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این بنا در دوره حکومت زندیه ساخته شده است، و پس از آن کریم خان شیراز را به عنوان پایتخت ایران انتخاب کرد. و در آن به حکومت پرداخت و به این خاطر این مکان به عنوان ارگ کریم خانی معروف و شناخته شد.

تحلیل معماری ارگ کریم خان شیراز

البته در زمان حکومت پهلوی باید در نظر داشت که این ارگ به عنوان زندان به کار گرفته شده است و این دلیل نیز باعث شده تا آسیب های زیادی به این بنا وارد شود. البته در سال ۱۳۵۰ این بنا به عنوان یکی از آثار تاریخی در اختیار اداره فرهنگ و هنر قرار گرفت، و این امر نیز باعث شده تا در چند سال اخیر مرمت هایی بر روی این بنا صورت بگیرد تا افراد مختلف بتوانند از آن استفاده کنند. البته در این پاورپوینت معماری ما به صورت کلی به معرفی ارگ کریم خان و همچنین خصوصیات معماری آن پرداختیم.

سر فصل های پاورپوینت ارگ کریم خان زند

 • تاریخچه
 • بخش‌ های مسکونی ارگ
 • اتاق‌ های ارگ
 • آب نمای ارگ
 • حمام ارگ کریم خان زند
 • مشخصات ساختمان
 • فضا های داخلی
 • پرسپکتیو
 • دیوارها
 • پنجره ها
 • سقف اتاق ها

در این مقاله و مطلب ما به صورت اختصاصی به ارائه پاورپوینت تحلیل ارگ کریم خان زند شیراز پرداخته ایم. تا با ارائه یک تحقیق جامع و بسیار خوب اطلاعات بسیار دقیقی را در رابطه با خصوصیات معماری این بنا، امکانات و فضاهای مختلف آن را در اختیار شما قرار دهیم و شما بتوانید با استفاده از این تحقیق اطلاعات خوبی را به دست بیاورید و از آن در دیگر تحقیقات خود استفاده کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

هنوز نظری داده نشده است

اطلاعات فروشنده