پاوروپوینت زندگینامه و آثار هوشنگ سیحون ( پاورپوینت , pdf , word )

5,900 تومان

فروشنده : معماری 98

موجود

32 فروش تاکنون

پاورپوینت زندگینامه و آثار هوشنگ سیحون به همراه فایل pdf و word در این مقاله از وب سایت تخصصی معماری آرچکت تقدیم حضورتان میگردد که در ادامه اطلاعات تکمیلی در رابطه با این پروژه ارائه شده است .

پاورپوینت زندگینامه و آثار هوشنگ سیحون را میتوان کاملترین فایل موجود در اینترنت دانست که توسط سایت معماری آرچکت جمع آوری و تهیه شده است ما در این پاورپوینت به برسی آثار هوسنگ سیحون و همچنین سبک معماری هوشنگ سیحون پرداخته ایم تا شما عزیزان بیشتر با ویژگی ها و آثار مربوطه و طراحی شده توسط این معمار معروف آشنا شوید . شناخت و تحقیق در مورد نحوه زندگی و سبک معماری مشاهیر معماری همواره از اهمیت وافری برخوردار بوده است زیرا میتواند باعث به وجود آمدن سبک های جدیدی توسط دانشجویان بشود تا بتوانند با الگو برداری از آثار آنان به طراحی های زیبا و جذاب بپردازند که در همین رابطه تحلیل زندگی و آثار یکی از تاثیر گذار ترین افراد در معماری ایرانی را در این مقاله مورد تحلیل قرار داده ایم .

کاملترین پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار هوشنگ سیحون

پاورپوینت زندگینامه و آثار هوشنگ سیحون می تواند همیشه به عنوان یکی از مهم ترین تحقیقاتی که دانشجویان در آن به معرفی بیوگرافی معماران می پردازند شناخته شود . دانشجویان در ابتدا برای طراحی و تنظیم چنین پاورپوینتی باید اطلاعات کاملی از نحوه زندگی او و سبک معماری هوشنگ سیحون داشته باشند تا بتوانند به یک پروژه کامل و بی نقص دست پیدا کنند . ما در این بخش به جمع آوری و تنظیم پاورپوینت هوشنگ سیحون در قالب ۱۰۰ اسلاید همراه با فایل ۶۵ صفحه ای pdf و فایل word 5 صفحه ای پرداخته ایم تا شما عزیزان را بیشتر با این معمار معروف و نامی ایرانی آشنا سازیم و بتوانید نهایت استفاده را از این اطلاعات جامع را در طرح های خود داشته باشید .

پاورپوینت معماری هوشنگ سیحون

پاورپوینت معماری هوشنگ سیحون

تحلیل بیوگرافی هوشنگ سیحون

در تنظیم و طراحی پاورپوینت زندگینامه و آثار هوشنگ سیحون ما توانسته ایم تمامی اطلاعات مربوط به زندگی و سبک معماری او را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم تا اطلاعات جامعی را در اختیار دانشجویان و علاقمندان عزیز قرار دهیم . هوشنگ سیحون یکی از معروف ترین معماران ایرانی می باشد که خالق آثار معماری زیادی می باشد . این معمار در سال ۱۲۹۹ در شهر تهران و در داخل یک خانواده هنری و باسواد چشم به جهان گشود . خانواده او خانواده ی هنرمند بودند که با موسیقی ایرانی آشنایی فراوانی داشتند . اما هوشنگ سیحون راه کاری و هنری خوانواده را پیش نگرفت و به دنبال هنر و صنعت معماری رفت .

پاورپوینت بیوگرافی هوشنگ سیحون

پاورپوینت بیوگرافی هوشنگ سیحون

هوشنگ سیحون بعد از کسب مدرک دیپلم برای ادامه تحصیل به دانشکده هنر های زیبای تهران رفت و توانست در آنجا به مطالعه و فراگیری علوم معماری بپردازد او پس از کسب مدرک از این دانشکده به دعوت استاد خود اندره گدا به پاریس رفت و در انجا در دانشسرای عالی هنر های زیبای فرانسه توانست مدرک دکترای خود را به دست بیاورد . او به ایران بازگشت و در دورانی به دانشیاری در دانشکده هنرهای زیبای تهران مشغول شد و توانست در سن بیست سالگی اولین اثر معماری خود را طراحی کند .

موارد مشابه با زندگینامه و تحلیل آثار هوشنگ سیحون :

سبک معماری هوشنگ سیحون

سبک معماری هوشنگ سیحون دارای ویژگی ها و قوانین منحصر بفردی می باشد که توانسته با استفاده از این سبک خود آثار بسیار زیادی را در داخل و خارج از ایران به وجود بیاورد . سبک معماری او بر پایه منطق بود زیرا اعتقاد داشت که هیچ چیزی نباید در معماری بدون تفکر و منطق به کار گرفته شود . طرح ها و آثار او دارای سادگی بسیار زیادی بودند زیرا او معتقد بود که زیبایی اجزا با استفاده از تناسب در طراحی به وجود خواهند آمد . هوشنگ سیحون توانسته مکان های مختلفی را در ایران طراحی کند مانند آرامگاه علی ابو سینا که نمونه موردی از این آثار می باشد که ما در ادامه تمامی آثار طراحی شده توسط این معمار بزرگ را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد :

  • اجراى آرامگاه بوعلى سینا ( همدان )
  • مقبره عمر خیام ( نیشابور )
  • آرامگاه نادر شاه
  • مقبره کمال الملک ( نیشابور )
  • مقبره و موزه نادر شاه افشار ( مشهد )
  • مجلس شوراى ملى
  • موزه توس ( مقبره فردوسى )
  • کارخانه نخ ریسى کوروس اخوان
  • کارخانه آرد مرشدى
  • و بسیاری از آثار دیگر

آرامگاه نادر شاه

آرامگاه نادر شاه یکی از آثاری می باشد که با استفاده از سبک معماری هوشنگ سیحون و توط این معمار طراحی شده است . این بنا و آرامگا در داخل مجموعه باغ موزه نادری قرار دارد . ابتدا آرامگاه نادر شاه در بالا خیابان مشهد و در روبروی مرقد امام رضا قرار داشت که در عهد قاجار این آرامگاه تخریب شده و جسد نادر شاه به مکانی که هوشنگ سیحون طراحی کرده است انتقال داده می شود . این آرامگاه در باغی به زیربنای ۱۴۴۰۰ متر مبع قرار دارد . این بنا با استفاده از سبک سنتی ایرانی و مدرن ساخته شده است که دارای جذابیت بسیار بالایی می باشد .

پاورپوینت هوشنگ سیحون

پاورپوینت هوشنگ سیحون

آرامگاه بو علی سینا

در پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار هوشنگ سیحون به بررسی و تجزیه مقبره بوعلی سینا پرداخته ایم و اطلاعات کاملی را در این باره در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم . آرامگاه بو علی سینا که در دوران قاجار و به خاسته نگار دختذر فتحعلی شاه در شهر همدان ساخته شده است . این بنا در سال ۱۳۳۰ به مناسب هزارمین سالگرد تولد بوعلی سینا مورد بررسی و ساخت دوباره قرار گرفت و طراحی و تنظیم اطلاعات مربوط به آرامگاه جدید بر عهده هوشنگ سیحون بود او توانست با تلفیق سبک ایران باستان و بعد از اسلام ایران این بنای زیبا و با شکوه را طراحی کند .

شما عزیزان می توانید با دانلود پاورپوینت زندگینامه و آثار هوشنگ سیحون که در قالب ۱۰۰ اسلاید همراه با فایل های pdf و word طراحی شده است بتوانید اطلاعات جامع و کاملی را در باره آثار و سبک معماری هوشنگ سیحون به دست بیاورید و در طرح های خود از این اطلاعات نهایت استفاده را ببرید .

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

هنوز نظری داده نشده است

اطلاعات فروشنده