پاورپوینت بررسی معماری بیونیک

5,900 تومان

فروشنده : معماری 98

موجود

24 فروش تاکنون

پاورپوینت بررسی معماری بیونیک در 195 اسلاید کامل تمام اطلاعات کامل راجع به این سبک از معماری را در خود دارد که در این مقاله از وب سایت تخصصی معماری آرچت خدمتتان ارائه میگردد .

پاورپوینت بررسی معماری بیونیک را می توان یکی از مهم ترین تحقیقاتی دانست که اساتید می توانند برای آشنایی دانشجویان و معماران با سبک های معماری مختلف بر عهده آنان قرار می دهند . به همین دلیل شما عزیزان در وهله ی اول برای تنظیم چنین تحقیق و پروژه ای باید اطلاعات درست و کاملی را درباره چگونگی به وجود آمدن سبک معماری بیونیک و عملکرد آن به دست بیاورید . به همین دلیل ما در فروشگاه معماری آرچکت برای کمک به دانشجویان دست به تهیه و تنظیم پاورپوینت تحلیل سبک معماری بیونیک در قالب ۱۹۵ اسلاید پرداخته ایم تا تمامی اطلاعات مربوط به این سبک معماری را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و شما بتوانید با استفاده از آن به بهترین نمرات در کلاس دست پیدا کنید .

پاورپوینت تحلیل سبک معماری بیونیک ( ۱۹۵ اسلاید )

تهیه و تنظیم پاورپوینت بررسی معماری بیونیک نیازمند اطلاعات و دانش معماری بسیار زیادی می باشد که به همین دلیل دانشجویان عزیز به دلیل نداشتن شناخت کلی  جامعی از این نوع سبک معماری نمی توانند به خوبی به تهیه و تنظیم چنین تحقیقی بپردازند . به همین دلیل ما برای کمک به دانشجویان و معماران عزیز دست به تهیه پاورپوینت تحلیل سبک معماری بیونیک زده ایم و تمامی اطلاعات مورد نیاز دانشجویان که درباره این نوع سبک معماری بسیار زیبا و چشم گیر می باشد در آن گنجانده ایم تا شما عزیزان بتوانید با مطالعه آن به بهترین نتایج ممکن دست پیدا کنید و به بهترین شناخت را درباره این نوع معماری به دست بیاورید .

موارد مرتبط با سبک معماری بیونیک

تحلیل معماری بیونیک

معماری بیونیک یکی از مهم ترین سبک های معماری می باشد که دارای ویژگی های بسیار جذاب و خاصی می باشد که ما در پاورپوینت معماری بیونیک به بررسی و تحلیل آن پرداخته ایم تا اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم . سبک معماری بیونیک که اغلب با نام های معماری زیست فنی و معماری طبیعت الگو شناخته می شود در طراحی های خود از گیاهان و موجودات زنده برای جان دهی به سازه ها استفاده می کند که این کار باعث می شود تا سازه های ساخته شده دارای جذابیت و چشم گیری خاصی باشند و بتوانند نظر بینندگان را به خود جلب کنند .

معماری بیونیک را می توان یکی از زیبا ترین سبک های معماری دانست که طراحان این نوع سبک معماری روح بخشیدن به سازه های خود را یکی از مهم ترین اهداف خود در این نوع معماری می دانند به همین دلیل در چند دهه اخیر بنا های زیادی با استفاده از این نوع سبک معماری ساخته شده اند که طراحی آنها بر گرفته شده از گیاهان , جانوران و حتی شکل سلول های بدن می باشد . طراحان اغلب برای طراحی سازه های مختلف از شکل حیواناتی مانند عنکبوت و زبون و بسیاری دیگر از حیوانات و گیاهان استفاده می کنند که این کار را با استفاده از خطوط مستقیم و منحنی انجام می دهند و مهم ترین اصل این معماری برای طراحان این می باشد تا زنده بودن طرح را به بینندگان القاء کند .

طراحی چنین بنا هایی دارای ویژگی ها و مراحلی می باشد که ما در پایین به معرفی بیشتر آنها می پردازیم :

۱ . انتخاب الگوی مورد نظر

 • جانوران
 • گیاهان
 • آبزیان
 • تک سلولی ها

۲ . شناسایی خصوصیان زیستی

 • محیط زندگی : شرایط محیط , دما , رطوبت , فشار و صوت
 • عکس العمل‌ها : منابع حیاتی , سیستم‌های تنفسی , مواد غذایی
 • خصوصیات فیزیکی : شرایط همزیستی , سازگاری و ناسازگاری مستقیم و غیر مستقیم
 • روابط سیستماتیک : آمار تجمعی و پراکندگی زیستی , شرایط خاص جغرافیایی

۳ . شناسایی خصوصیات معماری

 • ساختار داخلی آن
 • روابط سیستماتیک با محیط اطراف
 • پیکر موجود مورد نظر مانند مواد و نسبت

آثار سبک معماری بیونیک

بعد از جنگ جهانی دوم تبادل علمی بین گرایش های علوم طبیعی و علوم فنی رونق گرفت که این امر باعث به وجود آمدن سبک های معماری شد که با محیط زیست سازگاز باشند یا بر اساس محیط زیست طراحی شوند به همین دلیل سبک معماری بیونیک به وجود آمد که طراحان زیادی از این نوع سبک در طراحی های خود استفاده می کردند . که ما در پاورپوینت بررسی معماری بیونیک به تحلیل تمامی این طرح های مختلف میپردازیم . دانیل لیبسکیند را میتوان یکی از معروف ترین معمارانی دانست که در طرح های خود از این سبک معماری استفاده کرده است .

ساختمان سلفریجز , بیرمنگام

ساختمان سلفریجز بیرمنگام یکی از ساختمان هایی می باشد که با استفاده از سبک معماری بیونیک ساخته شده است به همین دلیل ما برای آشنایی شما عزیزان با این نوع معماری به تهیه پاورپوینت تحلیل معماری بیونیک پرداخته ایم .این ساختمان در سال ۲۰۳۳ میلادی و به عنوان یک ساختمان اداری ساخته شده است . این ساختمان توسط یان کاپلیکی طراحی شده است که نمای بیرونی آن از حدود ۱۵۰۰۰ ورقه آلومینیومی ساخته شده است و به شکل چشم مگس یا پوست خزندگان می باشد .

پاورپوینت سبک بیونیک

پاورپوینت سبک بیونیک

موزه هنر میلواکی

موزه هنر میلواکی یکی از موزه های هنری می باشد که در ایالت ویسکانسین قرار دارد این موزه با استفاده از سبک معماری بیونیک ساخته شده است که ما در پاورپوینت تحلیل معماری بیونیک به این سازه بسیار توجه کرده ایم . این سازه با استفاده از شکل نهنگ آبی ساخته شده است که شما می توانید به خوبی نمای بیرونی آن را که مطابق با دم نهنگ می باشد را ببینید . این بنا توسط معمار معروف اسپانیایی سانتیاگو کالاتراوا طراحی شده است .

پاورپوینت معماری بیونیک

پاورپوینت معماری بیونیک

هدف ما در تهیه و تنظیم پاورپوینت بررسی معماری بیونیک آشنایی بیشتر دانشجویان و معماران با این سبک می باشد که دانشجویان می توانند با شناخت این سبک در طرح های خود از آن الهام گرفته و به ترسیم بهترین طرح ها دست بزنند . در این پاورپوینت تمامی جزییات و اطلاعات مورد نیاز برای شناخت این سبک موجود می باشد که شما می توانید با استفاده از آن به بهترین تحقیقات ممکن دست پیدا کنید .

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

هنوز نظری داده نشده است

اطلاعات فروشنده