pdf معماری قلعه رودخان گیلان با جزئیات کامل

10,000 تومان15,000 تومان

فروشنده : m.f.architecture

موجود

5 فروش تاکنون

پی دی اف بررسی قلعه رودخان گیلان شامل توضیحات کامل و جامع درباره تاریخچه این بنا و توضیحات کامل درباره بخش های این بنا می باشد.

دسته بندی ها : , , برچسب ها :

فایل pdf معماری قلعه رودخان گیلان یکی دیگر از مهمترین و کمیاب ترین تحقیقات مربوط به موضوع پاورپوینت آثار معماری می باشد. شناخت ابنیه و آثار تاریخی همواره برای دانشجویان و معماران عزیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده است. زیرا با شناخت سبک معماری و همچنین فضا های آنها می توانند، بر اطلاعات معماری خود بیفزایند و از این اطلاعات در دیگر تحقیقات و طرح های معماری استفاده کنند. یکی از آثار بسیار قدیمی و منحصر به فرد ایران نیز که در شمال کشور و شهر فومن قرار دارد قلعه رودخان می باشد. به این خاطر ما در این بخش از فروشگاه معماری ارچکت به ارائه پی دی اف قلعه رودخان فومن در قالب ۲۰ اسلاید پرداختیم، تا اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

تحلیل قلعه رودخان گیلان

در مقاطع مختلف تحصیلی شما باید برای کسب نمرات و نتایج بهتر به ارائه تحقیقات مختلفی بپردازید. تا با این کار علاوه بر سنجش میزان اطلاعات معماری خود بتوانید با تحقیق درباره یک سبک معماری به اطلاعات خود بیفزایید. در حال حاضر نیز اساتید دانشگاه های مختلف برای به چالش کشیدن دانشجویان معماری تحقیقاتی را درباره مکان ها و آثار تاریخی بر عهده دانشجویان قرار می دهند. تا آنان بتوانند با تحقیق و آشنایی با این مکان ها بیشتر با سبک معماری قدیمی و همچنین فضا های آنها آشنا شوند. در این میان قلعه رودخان یا همان قلعه حسامی به عنوان یکی از برترین و زیباترین قلعه های تاریخی ایران شناخته می شود.

تحلیل معماری قلعه رودخانه فومن

این قلعه با سبک معماری خاص و زیبایی که در زمان ساسانی رایج بوده است طراحی و ساخته شده است. که شما می توانید با شناخت این مکان بیشتر با معماری گذشتگان و همچنین فضا های مکان های مختلف آشنا شوید. به این خاطر ما برای کمک به شما عزیزان در این بخش به ارائه پی دی اف تحلیل معماری قلعه رودخان پرداختیم، تا اطلاعات جامع و مهمی را در این باره در اختیار شما بگذاریم.

معرفی کامل قلعه رودخانه فومن گیلان

یکی از آثار بسیار زیبا و تاریخی که از دوران ساسانی در ایران مانده است، و عموم مردم و همچنین دانشجویان برای بالا برن اطلاعات خوت از آن دیدن می کنند. این قلعه بر بالای ارتفاعات جنگلی شهرستان فومن گیلان قرار گرفت است، که از سبک معماری مختلف و بسیار زیبایی برخوردار می باشد. البته ما در این بش قصد داریم به صورت جزئی به معرفی این قلعه و تاریخچه ان بپردازیم، تا از این طریق شما را بیشتر با این بنای تاریخی و با شکوه آشنا کنیم.

مشخصات کلی قلعه رودخان

این قلعه با داشتن ۲.۶ هکتار بر روی ارتفاعات جنگلی روستای رودخان شهر فومن ساخته شده است. دیوار اطراف این بنا ۱۵۰۰ متر طول دارد که در آن ۶۵ برج و بارو قرار گرفته است، که هر کدام از آنها ارای کاربرد خاصی هستند. این بنا بین فاصله ۶۶۵ الی ۷۱۵ متری از سطح دریا واقع شده است، که کنار این قلعه نیز بک رودخانه با همین نام جاری می باشد. این قلعه در زمان های قدیم کاربرد رزمی و استراتژیک داشته است، و حکومت های مختلف در دوره های متفاوت بسیار به آن اهمیت می دادند. البته باید توجه داشت که در گذشته این قلعه را با نام های هزارپا و قلعه حسامی نیز می شناختند.

تاریخچه قلعه رودخان فومن

بسیاری از کارشناسان ساخت قلعه رودخان را به زمان ساسانیان و مصادف با حمله مسلمانان به ایران دانسته اند. اما این بنا در زمان حکومت سلجوقیان دوباره تجدید بنا شد و به عنوان پایگان مبارزاتی اسماعیلیان الموت شناخته شد. البته در روی سر در کتیبه این بنا درج شده است که در سال های ۹۱۸ تا ۹۲۱ هجری قمری این بنا برای سلطان حسام الدین مرمت و تجدید بنا شده است. تا ایشان با مرکزیت این قلعه بتواند در برابر حمله صفویان مقاومت کند.

خصوصیات مناطق مختلف قلعه رودخان

این قلعه از دو بخش اصلی ارگ و قراول خانه ها تشکیل شده است، که هر کدام از آنها دارای بخش های مختلفی می باشند. ارگ در قسمت غربی قلعه واقع شده است و دارای دو طبقه می باشد که این قسمت از آجر تشکیل شده است. قراول خانه ا هم در قسمت شرقی قلعه رودخان وجود دارند که با داشتن دو طبقه و نورگیر های فراوان باعث تسلط دید بر تمام اطراف قلعه می شود. البته یک رودخانه نیز در کنار قلعه و در گودترین محل آن وجود دارد. البته ما در pdf معماری قلعه رودخان فومن به صورت کامل به بررسی خصوصیات و ویژگی های این بنای تاریخی و مهم پرداختیم.

تحلیل قلعه رودخان فومن

سرفصل های اصلی pdf معماری قلعه رودخان

 • قلعه رودخان
 • معرفی بخش میانی
 • معرفی بخش شرقی
 • معرفی بخش غربی
 • معرفی بخش شمالی
 • برج های نگهبانی
 • شاه نشین
 • عکس های مربوط به نمای داخلی
 • و …

در این فایل تحلیل قلعه رودخان فومن ما به صورت کامل و جزئی فضاها و بخش های مختلف این بنای تاریخی را معرفی کردیم. تا شما دانشجویان و معماران گرامی بتوانید با تهیه و استفاده از این مورد به اطلاعات خوبی دست پیدا کنید، و از این اطلاعات در سایر پروژه ها و تحقیقات خود بهره ببرید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

هنوز نظری داده نشده است

اطلاعات فروشنده

 • نام فروشگاه: m.f.architecture
 • فروشنده : m.f.architecture
 • آدرس: اصفهان
  -
 • هنوز امتیازی یافت نشده است.