طرح مجتمع مسکونی با طراحی زیبا ( تری دی، اتوکد، شیت )

34,000 تومان

فروشنده : معماری 98

موجود

1 فروش تاکنون

پروژه معماری مجتمع طرح 5 مدرن نمونه زیبا و کاملی از طراحی های مربوط به بخش مسکونی می باشد که در ادامه توضیحات بیشتری راجع به آن ارائه شده است.

طرح مجتمع مسکونی یکی دیگر از تحقیقات و طرح معماری مرتبط با موضوع، پروژه مجتمع مسکونی می باشد. همواره طراحی و ترسیم مکان های مسکونی به دلیل داشتن فضاها و امکانات خاصی که دارند، برای دانشجویان از سختی بسیار زیادی برخوردار می باشد. به همین خاطر آنها باید در طراحی و ترسیم چنین طرح و پروژه های مربوط به مکان های مسکونی بسیار دقت کنند. تا بتوانند با اطلاعات معماری بالای خود به یک طرح زیبا و قابل اجرا دست پیدا کنند.

البته در این بخش از سایت معماری ارچکت به ارائه پروژه کامل مجتمع مسکونی مدرن پرداختیم، که تمام مدارک لازم معماری را همراه دارد. و شما می توانید با استفاده از ان بیشتر با خصوصیات مجتمع مسکونی و همچنین چگونگی طراحی آن آشنا شوید.

پروژه کامل مجتمع مسکونی مدرن

پروژه های مسکونی و آپارتمانی همواره در معماری از اهمیت زیادی برخوردار هستند. زیرا باید به گونه ای طراحی شوند که ساکنین آن در استفاده از امکانات مختلف مشکلی نداشته باشند، و بتوانند در آرامش در کنار یکدیگر به زندگی بپردازند. به این خاطر شناخت امکانات و فضاهای مورد نیاز مجتمع های مسکونی برای دانشجویان معماری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، تا به یک طرح بسیار زیبا و جامع دست پیدا کنند. به این خاطر دانشجویان در طرح ۵ معماری و برای کسب بهترین نتایج و نمرات ممکن دست به تهیه و ترسیم طرح کامل مجتمع مسکونی می پردازند. تا از این طریق بتوانند با طراحی یک پروژه بسیار زیبا و قابل اجرا به اطلاعات معماری بسیار کاملی دست پیدا کنند.

مجتمع مدرن طرح 5

البته باید توجه داشته باشید که این طرح مجتمع مسکونی به عنوان یک طرح بسیار زیبا و جامع شناخته می شود. که در آن تمامی فضاها و امکانات مسکونی مورد نیاز ساکنین در نظر گرفته شده است. به این خاطر اگر شما به دنبال کسب اطلاعاتی درباره چگونگی طراحی مجتمع های مسکونی هستید می توانید با استفاده و الگو برداری از این طرح به اطلاعات بسیار کاملی دست پیدا کنید.

مشاهده نمونه های بیشتر از طراحی مسکونی: پروژه معماری مجتمع مسکونی

نقش مجتمع های مسکونی در شهرها

یکی از مشکلات عمده ای که اغلب کشورهای در حال توسعه با آن روبرو هستند، کمبود مسکن در شهرهای بزرگ می باشد. که دلیل به وجود آمدن این مشکل نیز افزایش جمعیت، افزایش مهاجرت افراد از روستا به شهر و کمبود زمین های مسکونی می باشد. برای رفع این مشکل نیز معماران مجتمع های مسکونی و آپارتمانی را طراحی و ساخته اند. که در این گونه مکان ها خانوارهای زیادی می توانند در کنار یک به زندگی بپردازند. هزینه ساخت و همچنین مدت زمان ساخت این گونه مکان های مسکونی نسبت به سایر خانه ها کمتر می باشد. به همین دلیل در حال حاضر مردم علاقه بسیار زیادی دارند تا در چنین محیطی به زندگی بپردازند.

ویژگی های پروژه معماری مجتمع مسکونی مدرن

طرح معماری مجتمع مسکونی که در این بخش از فروشگاه معماری به ارائه ان پرداختیم، را می توان یکی از بهترین پروژه مجتمع مسکونی در سطح اینترنت دانست. این پروژه با استفاده از تمامی ضوابط و استاندارد های معماری طراحی و ترسیم شده است، تا یک طرح بسیار زیبا و کارامد آماده ارائه به شما دانشجویان عزیز شود. در طبقات این ساختمان تمامی فضاهای مسکونی برای هر واحد در نظر گرفته شده است، تا ساکنین تمام امکانات لازم را داشته باشند. همچنین یک پارکینگ بزرگ برای این مجتمع در نظر گرفته شده است، که تمام ساکنین این ساختمان می توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

حجم ساختمان نیز به صورت کلی از ۴ حجم مربع و مستطیل تشکیل شده است، که هر کدام دارای ورودی و خروجی هستند. نمای بیرونی آن نیز از سنگ تشکیل شده است که نور پردازی ساختمان و اطراف آن دارای زیبایی و جذابیت بیشتر طرح شده است. همچنین فضای سبز و درختان به کار رفته در اطراف ساختمان باعث شده است تا کاربرد و زیبایی این طرح بسیار زیاد شود.

مدارک موجود در طرح

  • فایل اتوکد
  • فایل سه بعدی رویت
  • شیت بندی زیبا

پلان های ترسیمی پروژه مجتمع مسکونی مدرن

  • سایت پلان
  • پلان طبقات
  • نما‌ها
  • برش‌ها

در این بخش و مطلب به ارائه طرح مجتمع مسکونی مدرن پرداختیم، تا شما دانشجویان عزیز معماری که به دنبال ارائه چنین طرحی هستید. بتوانید با استفاده و الگو برداری از این طرح به اطلاعات بسیار خوبی دست پیدا کنید، و از این اطلاعات به دست آمده در دیگر تحقیقات و پروژه معماری خود استفاده کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

هنوز نظری داده نشده است

اطلاعات فروشنده