پاورپوینت زندگینامه و تحلیل آثار کامران دیبا

6,900 تومان

فروشنده : معماری 98

موجود

61 فروش تاکنون

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار کامران دیبا کاملترین فایل در رابطه با این معماری می باشد که اطلاعات کامل و جامعی را در خود دارد که در 115 اسلاید کامل ارائه شده است و در این مقاله از وب سایت تخصصی معماری آرچکت خدمت شما عزیزان ارائه میگردد .

پاورپوینت زندگینامه و تحلیل آثار کامران دیبا یکی از مهم ترین پاورپوینت های بیوگرافی معماران می باشد که ما در این بخش از فروشگاه معماری آرچکت ارائه داده ایم و بدین منظور به معرفی و توضیح بیشتر درباره این معمار پرآوازه ایرانی خواهیم پرداخت . پاورپوینت کامران دیبا یکی از کاملترین منابع اطلاعاتی درباره آثار و سبک معماری او می باشد که می تواند اطلاعات کاملی را در اختیار دانشجویان و علاقه مندان به علم معماری قرار بدهد . پاورپوینت تحلیل آثار کامران دیبا دارای ۱۱۵ اسلاید کامل می باشد که ما به جمع آوری و تنظیم آن برای کمک هر چه بیشتر به دانشجویان پرداختیم .

پاورپوینت بیوگرافی و آثار کامران دیبا ( ۱۱۵ اسلاید )

در جمع آوری پاورپوینت زندگینامه و تحلیل آثار کامران دیبا ما با دقت بسیار خاصی عمل کرده ایم و توانسته ایم در این پاورپوینت تمامی اطلاات مربوط به زندگی و آثار کامران دیبا را جای گذاری کنیم تا معماران بتوانند با استفاده از این پاورپوینت کامران دیبا اطلاعات تکمیلی بسیاری را استخراج کنند . کامران طباطبایی دیبا در سال ۱۳۱۵ در استان تهران چشم به جهان گود او عضو یکی از پر نفوذ ترین خانواده های دربار قاجار محسوب می شد . پدر کامران دیبا یکی از دندانپزشکان قهار زمان خود بوده است که منصب و مقام بسیار بالایی در جامعه و درار داشت . او را می توان یکی از موفق ترین معماران ایرانی دانست که توانسته معماری مدرن را با معماری سنتی ایران ادغام کند و بتواند آثار معماری و هنری بسیاری را به وجود بیاورد .

پاورپوینت آثار کامران دیبا

پاورپوینت آثار کامران دیبا

سبک معماری کامران دیبا

مادر کامران دیبا علاقه زیادی به فعالیت های هنری و معماری داخلی خانه داشت . کامران دیبا نیز مدتی را در کشور ایران به مطالعه هنر و معماری گذراند و اما بعد از مدتی در سال ۱۳۳۵ و در سن بیست سالگی برای ادامه تحصیل و فراگیری تمامی علم معماری و سبک های مختلف آن به دانشگاه هاروارد در آمریکا رفت او در دوران تحصیل خود با مراجعه به کتابخانه کنگره آمریکا توانست دانش خود را در زمینه های روانشناسی و جامعه شناسی افزایش دهد . کامران دیبا بعد از تمام کرد تحصیلات خود در رشته معماری یک سال به تحصیل درباره جامعه شناسی پرداخت که این دانش ها و علوم تاثیر بسیار بالایی برروی سبک معماری او گذاشت و توانست به طراحی آثار معماری زیادی بپردازد او در سال ۱۳۴۵ به ایران بازگشت . کامران دیبا را میتوان در کنار بزرگانی همچون حسین امانت نامبرد که بیوگرافی این معمار بزرگ نیز قبلا با عنوان پاورپوینت زندگینامه و تحلیل آثار حسین امانت ارائه شده است .

تحلیل آثار معماری کامران دیبا

در پاورپوینت زندگینامه و تحلیل آثار کامران دیبا به تمامی آثار طراحی شده او اشاره شده است و اطلاعات کاملی درمورد تمامی آثار او در این پاورپوینت گنجانده شده است که می تواند به دانشجویان در انجام طرح هایشان کمک بسیار زیادی انجام دهد . کامران دیبا با ورود به ایران با یک فضای بسته و بسیار سنتی مواجه شد که هیچ اثری از مدرنیته شدن در آن به چشم نمی خورد . یکی از مشفق های کار در ایران فرح پهلوی دختر عموی او بود که توانست او را به کار و طراحی در ایران متقاعد کند . او توانست آثار بسیار زیادی را در ایران طراحی کند که در ادامه با چند نمونه از آنها آشنا خواهیم شد .

پارک شفق کامران دیبا

پارک شفق را می توان اولین کار معماری کامران دیبا در محله یوسف آباد تهران دانست . این پارک دارای چندین مکان فرهنگی می اششد که هر کدام به یک کار فرهنگی می پردازند به همین دلیل می توان آنرا اولین فرهنگسرای ساخته شده در ایران دانست . معماری پل های موجود در این پارک بر پایه پل های اصفهان طراحی شده اند . پیاده رو های پارک برای ورود و خروج به کوچه های اطراف پارک متصل می باشد که مراجعه کنندگان برای ورود و خروج باید از داخل آنها گذر کنند .

پاورپوینت بیوگرافی کامران دیبا

پاورپوینت بیوگرافی کامران دیبا

موزه هنر های معاصر تهران

طراحی پروژه معماری موزه هنر های معاصر تهران یکی از مهم ترین و بهترین طرح هایی است که کمران دیبا به طراحی آن پرداخت این بنا را به درخواست فرح پهلوی طراحی و ساخته شده است . در نوع سبک این بنا از دو سبک معماری ایرانی و معماری مدرن استفاده شده است که سقف های نیم هلالی آن نمایانگر معماری ایرانی می باشد و تلفیق این دوسبک باعث زیبایی و چشم گیری طرح شده است . کامران دیبا موزه هنر های معاصر را به دلیل جمع آوری آثار هنرمندان و در دید عموم گذاشتن آنها طراحی کرد که برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این طرح میتوانید به مطلب پاورپوینت تحلیل موزه هنر های معاصر تهران (۱۷۰ اسلاید) مراجعه کنید .

شهر جدید شوشتر

شهر نیمه کاره شوشتر یکی از بهترین طراحی های فضای شهری کامران دیبا می باشد که با استفاده از سبک معماری سنتی ایران به طراحی آن پرداخت این مکان به عنوان یک شاه راه اصلی طراحی شده بود که بیشتر طبقه کارگر را در شهر شوشتر در خود جای میداد این شهر دارای باغ ها و سیاری از امکانات ایرانی می باشد . بعد از وقوع انقلاب جمهوری اسلامی ایران این طرح زیبا نیمه کاره باقی ماند . کامران دیبا برای طراحی این فضای شهری زیبا جایزه معماری آقاخان در ایران و طرح برگزیده نمایشگاه سال ۲۰۰۰ میلادی در لس آنجلس را به خود اختصاص داد .

عناوین اصلی پاورپوینت زندگینامه و تحلیل آثار کامران دیبا

 • بیوگرافی کامران دیبا
 • تحصیلات
 • ویژگی‌ های آثار معماری کامران دیبا
 • گرایش‌ های فکری و نظری
 • فعالیت‌ های هنری
 • بررسی آثار
 • موزه هنر های معاصر تهران
 • فرهنگسرای نیاوران
 • شهرک شوشتر خوزستان
 • دانشگاه جندی شاپور اهواز
 • پارک شفق
 • نمازخانه پارک لاله
 • دفتر فرح پهلوی
 • ویلا ماربلا
 • ویلای اسپارتینا مالاگا
 • فعالیت‌ های کامران دیبا در سال های پس از انقلاب اسلامی

پاورپوینت زندگینامه و تحلیل آثار کامران دیبا که در این بخش از پاورپوینت معماری >> بیوگرافی معماران ارائه میگردد می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی نوع طراحی دانشجویان و معماران گذارد به همین دلیل شناخت مشاهیر معماری یکی از دلایلی می باشد که اساتید بر عهده دانشجویان قرار می دهند تا با شناخت آثار بزرگان معماری بتوانند بهترین طرح ها را ترسیم کنند و بهترین نتایج را به دست بیاورند که این فایل کامل که جامعترین اطلاعات را در رابطه با کامران دیبا در خود دارد را میتوانید برای ارائه در نظر داشته باشید .

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

هنوز نظری داده نشده است

اطلاعات فروشنده