پاورپوینت تحلیل معماری خانه بهنام یا خانه قدکی تبریز ( 85 اسلاید )

4,500 تومان

فروشنده : معماری 98

موجود

23 فروش تاکنون

پاورپوینت خانه بهنام تبریز یا همان خانه قدکی تبریز نمونه تحلیل کاملی از خانه های تاریخی می باشد که در 85 اسلاید بصورت کامل در این مقاله ارائه میگردد .

پاورپوینت تحلیل معماری خانه بهنام تبریز یکی از مهم ترین تحقیقات و پروژه های معماری مربوط به آثار معماری می باشد که اساتید محترم برای بالا بردن اطلاعات معماری دانشجویان و معماران عزیز تنظیم و طراحی چنین تحقیق پاورپوینت خانه قدکی تبریز را بر عهده آنان قرار می دهند به همین دلیل انها باید ابتدا به جمع اوری اطلاعاتی مانند ویژگی ها و سبک معماری خانه بهنام تبریز بپردازند تا بتوانند با استفاده از این اطلاعات کاملترین پاورپوینت ممکن را تهیه کنند . ما نیز در این بخش از فروشگاه معماری آرچکت برای کمک به دانش آموزان دست به تهیه و عرضه پاورپوینت خانه بهنام تبریز در قالب ۸۵ اسلاید پرداخته ایم تا شما بتوانید با استفاده از آن اطلاعات معماری کاملی را در رابطه با خانه بهنام به دست بیاورید .

پاورپوینت تحلیل خانه قدکی تبریز

پاورپوینت تحلیل معماری خانه بهنام تبریز را میتوان یکی از مشکل ترین و سخت ترین تحقیقات مربوط به معماری ایرانی دانست که دانشجویان و معماران برای کسب نمرات و نتایج بهتر در طول ترم دست به تهیه و ارائه آن به کلاس های درس میزنند به همین دلیل آنها ابتدا باید در وهله اول بتوانند اطلاعات کاملی را درباره امکانات و فضا های مختلف این مکان به دست بیاورند تا بتوانند به بهترین پاورپوینت خانه قدکی تبریز دست پیدا کنند . البته ما در پاورپوینت خانه بهنام تبریز توانسته ایم به خوبی به تحلیل تمامی فضا های این خانه قدیمی بپردازیم تا شما عزیزان بتوانید با تهیه و استفاده از این تحقیق جامع اطلاعات زیادی را درباره سبک معماری خانه بهنام به دست بیاورید .

تحلیل شهر تبریز

ما در این بخش از معرفی پاورپوینت معماری خانه بهنام تبریز به بررسی بیشتر ویژگی ها و اطلاعات مختلف شهر تبریز میپردازیم تا در این باره اطلاعات بسیار جامعی را در اختیار شما قرار دهیم . شهر تبریز را میتوان یکی از بزرگترین شهر های ایران دانست که در آن آثار معماری بسیار زیادی وجود دارد که دلیل وجود این تعداد آثار معماری نیز این می باشد که در دوران های مختلف زمانی این شهر یعنی تبریز به عنوان پایتخت ایران محسوب می شده است به همین دلیل آثار معماری و باستانی زیادی در این شهر وجود دارد . شهر تبریز را میتوان نقطه رشد اقتصادی منطقه غرب کشور دانست که در آن کارخانه های زیادی وجود دارد به همین دلیل امروزه این شهر دارای اهمیت ویژه ای نیز می باشد .

پاورپوینت معماری خانه بهنام تبریز

پاورپوینت معماری خانه بهنام تبریز

خانه بهنام تبریز یا خانه قدکی

پاورپوینت تحلیل معماری خانه بهنام تبریز که ما در این بخش از سایت آرچکت به تحلیل و بررسی بیشتر آن میپردازیم کاملترین و جامع ترین تحقیق و پروژه موجود در سطح اینترنت می باشد که ما توانسته ایم به صورت اختصاصی به تحلیل تمامی فضا های مختلف این مکان بپردازیم تا در این مورد اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم . خانه قدکی یا خانه بهنام تبریز را میتوان یکی از مهم ترین و قدیمی ترین آثار معماری موجود در شهر تبریز دانست که دارای ویژگی های خاص معماری می باشد به همین دلیل ما در این مطلب به بررسی این ویژگی ها میپردازیم تا اطلاعات کاملی را درباره سبک معماری خانه بهنام تبریز در اختیار شما قرار دهیم .

ما در پاورپوینت تحلیل معماری خانه بهنام تبریز توانسته ایم تمامی امکانات مختلف این مکان را تجزیه کنیم . این خانه قدکی تبریز که در دوران زندیه یعنی اواخر دوران این حکومت و اوایل حکومت قاجار ساخته شده است دارای زیبایی های خاصی می باشد . این بنا بعد ها و در دوران حکومت ناصر الدین شاه مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و تغییرات اساسی در بخش های مختلف آن به وجود آمد به طور مثال این خانه بهنام با استفاده از نقاشی های بسیار زیبایی تزیین شده است . البته در بازسازی این خانه تا الان چند نگارگری ایرانی فرسکو کشف شده است که در حال حاضر متخصصان مخصوص و کارآزموده در حال تعمیر آنها می باشند .

پاورپوینت بررسی معماری خانه بهنام تبریز

پاورپوینت بررسی معماری خانه بهنام تبریز

خانه قدکی تبریز که ما در پاورپوینت تحلیل معماری خانه بهنام تبریز به بررسی آن پرداخته ایم دارای بخش اصلی و کوچک می باشد که بخشی از آن در دوران و فصولی از سال به عنوان قشلاق شناخته میشد و بخش دیگر نیز در فصول دیگر به عنوان ییلاق شناخته می شد و مورد استفاده قرار میگرفت . این خانه قدکی تبریز نیز مانند سایر خانه های دیگر ایرانی که دارای سبک معماری ایرانی می باشند دارای دو بخش اندرونی و بیرونی می باشند که اجزا و فضا های مختلف این ساختمان در این دو بخش گنجانده شده اند . البته این خانه در حال حاضر بخشی از مدرسه معماری دانشگاه هنر اسلامی تبریز می باشد که این امر اهمیت و با ارزش بودن این بنا را نشان می دهد .

سر فصل های پاورپوینت تحلیل خانه قدکی تبریز

 • پیشینه تاریخی تبریز
 • تاریخچه خانه قدکی تبریز یا خانه بهنام
 • اطلاعات کامل راجع به بنا
 • ارائه عکس هایی از نما های مختلف این بنا
 • کروکی خانه قدکی تبریز
 • معرفی فضا ها بر اساس نقشه‌ های معماری
 • شرح معمارانه بنا
 • حیاط بیرونی
 • اتاق دربان
 • راه‌ پله منتهی به حوضخانه
 • حوضخانه
 • تالار اصلی
 • پنجره‌ ها
 • ایوان شمالی
 • بافت پیرامون خانه قدکی
 • خانه گنجه‌ ای زاده
 • خانه صدیقیانی
 • مسجد میدان مقصودیه
 • موزه سنجش
 • مشکلات بنا
 • پیشنهادات

شما دانشجویان و معماران عزیز می توانید با دانلود پاورپوینت تحلیل معماری خانه بهنام تبریز از سایت معماری ارچکت فایل مورد نظر خود را به صورت اختصاصی تکمیل شده است را دریافت کنید . در این پاورپوینت خانه بهنام تبریز ما تمامی اطلاعات مربوط به سبک معماری خانه قدکی تبریز را گنجانده ایم تا شما بتوانید با استفاده و الگو برداری از این اطلاعات در تحقیقات دیگر خود از این اطلاعات جامع بهره ببرید .

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

هنوز نظری داده نشده است

اطلاعات فروشنده