پاورپوینت مرمت خانه نصیری خرم آباد ( 40 اسلاید )

4,000 تومان

فروشنده : معماری 98

موجود

0 فروش تاکنون

پاورپوینت مرمت خانه نصیری خرم آباد با داشتن اطلاعات کامل در 40 اسلاید تنظیم شده است.

پاورپوینت مرمت خانه نصیری خرم آباد یکی دیگر از تحقیقات مرتبط، با موضوع پاورپوینت مرمت بناهای تاریخی می باشد. یکی از مسائل بسیار مهم در معماری که باید بسیار زیاد به ان توجه داشت، مرمت ساختمان های قدیمی و تاریخی می باشد. به همین خاطر دانشجویان معماری نیز باید در دوران تحصیل خود به این موضوع ورود کنند و اطلاعات بسیار خوبی را به دست بیاورند.

دلیل مرمت بنا های تاریخی نیز این است که آیندگان می توانند با ارزش ها و سبک های معماری دوران گذشته آشنا شوند، و اطلاعات بسیار خوبی را در این رابطه به دست بیاورند. در این میان ما در این بخش از سایت معماری ارچکت به ارائه پاورپوینت تحلیل مرمت خانه نصیری در قالب ۴۰ اسلاید جامع پرداختیم، تا اطلاعات خوبی را در اختیار شما بگذاریم.

پاورپوینت تحلیل مرمت خانه نصیری خرم آباد

همواره مرمت و بازسازی بنا های قدیمی برای میراث فرهنگی هر کشور بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا با این کار باعث زنده ماندن معماری قدیم و فرهنگ گذشتگان خواهد شد، زیرا با مطالعه بر روی بنا های تاریخی می توان به اطلاعات معماری و اجتماعی زیاد دست پیدا کرد. در این میان دانشجویان عزیز معماری نیز برای کسب نمره و نتایج بهتر، در طول دوره تحصیل خود به ارائه تحقیقات و پروژه های معماری متعددی در این باره می پردازند. به این خاطر آنان باید بدانند که در وهله اول باید به جمع اوری اطلاعات در این باره بپردازند تا به یک پاورپوینت و تحقیق کاربردی دست پیدا کنند. در این میان خانه نصیری واقع در خرم آباد یکی از بناهای قدمی می باشد، که دانشجویان می توانند بر روی ان و سبک معماری بنا تحقیقات گستره ای انجام دهند.

پاورپوینت تحلیل مرمت خانه نصیری

در این میان ما نیز برای کمک بیشتر به این عزیزان به ارائه پاورپوینت تحلیل مرمت خانه نصیری خرم آباد به صورت کامل و جامع پرداخته ایم. تا بتوانیم از این طریق اطلاعات بسیار دقیق و کاربردی را در رابطه با چگونگی ساخت، سال ساخت، سبک معماری، فضاها، امکانات و … این بنا را در اختیار شما قرار دهیم. و شما با مطالعه این تحقیق جذاب بتوانید اطلاعات خوبی را به دست بیاورید و از این اطلاعات در دیگر پاورپوینت معماری خود بهره ببرید.

موارد مرتبط با مرمت ساختمان های تاریخی

اهمیت مرمت در معماری

یکی از فعالیت هایی که امروزه در معماری و نگهداری از بنا های مختلف بسیار حائز اهمیت می باشد، مرمت بنا های تاریخی می باشد. به این صورت که در طول تاریخ و بر اثر حوادث طبیعی و غیر طبیعی ممکن است، بنا های قدیمی دچار خرابی و تغییرات منفی شوند. به این خاطر اداره نگهداری از میراث فرهنگی باید با مرمت این بنا ها مانع از تخریب و ویرانی بیشتر آنها شود. در این بین خانه نصیری خرم آباد یکی از ساختمان های قدیمی بوده است که در طول زمان دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده است. به این خاطر مسئولین برای حفظ و نگهداری آن دست به مرمت این بنا زده اند، تا از این طریق از ویرانی کامل آن جلوگیری شود.

ویژگی های بیشتر پاورپوینت بررسی مرمت خانه نصیری

پاورپوینت مرمت خانه نصیری خرم آباد که ما در این بخش از فروشگاه معماری ارچکت به ارائه ان پرداختیم، را می توان بهترین تحقیق موجود در رابطه با این ساختمان دانست. که به صورت دقیق به بررسی سبک معماری این بنا و همچنین مراحل مختلف مرمت آن پرداخته شده است. شما با تهیه این بنا به صورت دقیق علاوه بر مرمت ان می توانید با خصوصیات معماری آن و همچنین فضا های مختلف آن آشنا شوید و اطلاعات بسیار دقیقی را به دست بیاورید. این پروژه دارای تمامی مطالب و مواردی می باشد که برای تحلیل پرژه مرمت لازم است. خانه نصیری به عنوان یکی از قدیمی ترین خانه های شهری شناخته می شود که تحلیل آن خالی از لطف نیست. می توانید با استفاده از این فایل به مطالب و عناوین جالب و مناسبی برسید. که برای ارائه به درس مرمت مد نظرتان باشد.

خانه نصیری در شهر خرم آباد استان لرستان واقع شده است، به این صورت که در بخش غربی و محله بافت قدیمی آن وجود دارد. رشته کوه سفید که از شهر خرم‌ آباد شروع می‌شود و همچنین پناهگاه صخره ای پاسنگر شمال این اثر را در برگرفته‌اند . خیابان قدیم معروف به کمربندی که نام کنونی آن شهید اردشیر کرمی است از جلوی این منزل عبور می‌کند. این محله که به پاسنگر معروف است به عنوان قدیمی ترین محله خرم آباد مشهور است، که بافت مسکونی آن قدیمی می باشد. نام این ملک بر گرفته از صاحب این بنا می باشد که یکی از افراد صاحب قدرت خرم آباد به شمارمی رفته است. معماری این بنا مربوط به دوره قاجاریه می باشد و البته باید بگوییم که در دوره پهلوی اول نیز تعمییراتی بر روی ان صورت گرفته است. برای آشنایی بیشتر با این خانه می توانید پاورپوینت مربوطه را تهیه کنید و اطلاعات دقیق تر و بهتری را به دست بیاورید.

سر فصل های پاورپوینت مرمت خانه نصیری خرم آباد

 • موقعیت خانه نصیری ها
 • تاریخچه و وجه تسمیه اثر
 • مشخصات اثر
 • پلان طبقه اول خانه نصیری
 • نما و مقطع  منزل نصیری
 • نما و مقطع معماری خانه نصیری
 • پلان طبقه همکف خانه نصیری
 • ورودی قبل از مرمت
 • وضعیت ایستایی اثر
 • نما بعد از مرمت
 • نمای شرقی داخلی حیاط بعد از مرمت
 • نمای داخلی بعد از مرمت
 • نمای آجری مرمت شده
 • سقف قوسی قبل از مرمت
 • نمای ورودی زیرزمین قبل از مرمت و بعد از مرمت
 • و وضعیت قبل و بعد از مرمت قسمت های دیگر خانه

ما در این مطلب و مقاله به ارائه پاورپوینت تحلیل مرمت خانه نصیری پرداختیم تا بتوانیم اطلاعات معماری بسیار خوبی را در این باره در اختیار شما معماران قرار دهیم. همچنین شما با خرید این پروژه می توانید به صورت فوری و آنی فایل مورد نظر خود را دریافت کنید، و از اطلاعات آن در دیگر تحقیقات خود بهره ببرید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

هنوز نظری داده نشده است

اطلاعات فروشنده