PDF تحلیل خانه شهشهانی اصفهان

10,000 تومان15,000 تومان

فروشنده : m.f.architecture

موجود

9 فروش تاکنون

این فایل شامل پلان ها ، معرفی کامل خانه شهشهانی و تحلیل کامل فضا ها می باشد که می تواند منبع اطلاعاتی مناسبی در این زمینه باشد.

دسته بندی ها : , , برچسب ها :

PDF تحلیل خانه شهشهانی اصفهان یکی دیگر از مقالات و پروژه های مرتبط با موضوع مهم پاورپوینت آثار معماری می باشد. همواره شناخت و کسب اطلاعات درباره سبک معماری بنا ای مختلف و همچنین فضا های مختلف آنها برای دانشجویان معماری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در این میان خانه شهشهانی یکی از قدیمی ترین خانه های تاریخی در شهر اصفهان به شمار می رود.

این خانه از نظر ظاهری و معماری نسبت به سایر بنا های تاریخی یک مقدار بهتر و زیبا تر نگهداری شده است. به این خاطر ما در این بخش از فروشگاه معماری ارچکت به ارائه پاورپوینت تحلیل خانه شهشهانی اصفهان در قالب ۱۴ جامع پرداختیم. تا شما دانشجویان عزیز بتوانید با استفاده از این فایل اطلاعات بسیار خوب و کاملی را به دست بیاورید.

pdf تحلیل خانه شهشهانی اصفهان

طراحی و تهیه پروژه های معماری و تحقیقات مربوط به آن همواره برای دانشجویان از سختی هایی برخوردار می باشد. به همین دلیل آنها در این باره باید ابتدا به جمع آوری اطلاعات جامعی درباره سبک معماری و فضا های مختلف چنین مکانی بپردازند. تا با استفاده از این اطلاعات که به دست آورده اند بتوانند به یک تحقیق و پروژه کامل و عالی دست پیدا کنند. البته اساتید نیز برای سنجش میزان اطلاعات معماری دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی موضوعات مختلفی را برای تحقیق بر عهده دانشجویان قرار می دهند. تا آنان بتوانند با تحقیق و جمع آوری اطلاعات درباره بنا های مختلف از این طریق بیشتر با سبک های معماری و خصوصیات مختلف آنها آشنا شوند.

تحلیل خانه شهشهانی اصفهان

در این بخش البته ما برای کمک به شما دانشجویان عزیز به ارائه PDF و پاورپوینت تحلیل معماری خانه شهشهانی پرداخته ایم. در این تحقیق ما به صورت کامل به بررسی دقیق نوع معماری خانه شهشهانی و همچنین فضا های مختلف موجود در این خانه پرداختیم. تا شما عزیزان بتوانید با استفاده از این تحقیق به اطلاعات جامعی دست پیدا کنید .با سبک معماری مربوط به این خانه و بافت آن بیشتر آشنا شوید.

موارد مرتبط با پاورپوینت آثار معماری

موقعیت مکانی شهر اصفهان و بنا های تاریخی آن

اصفهان به عنوان شهر نصف جهان ایران شناخته می شود، که در آن از جاذبه های گردشگری تا آثار تاریخی متعددی قرار گرفته است. اصفهان درست در مرکز ایران و در یک منطقه گرم و خشک قرار گرفته است و در دوره های مختلف از اهمیت استراتژیک نظامی و سیاسی خوبی نیز برخوردار بوده است. و بعضی از حکومت های مختلف نیز اصفهان را به عنوان پایتخت ایران معرفی کرده اند، که این امر باعث گسترش بیشتر این شهر شده است. البته در اصفهان بافت های تاریخی و قدیمی بسیار جذاب و زیبایی وجود دارد، که شما می توانید با مراجعه به آنها اطلاعات بسیار زیادی را به دست بیاورید. یکی از این بنا های تاریخی که مربوط به دوره قاجار می باشد خانه شهشهانی می باشد که از معماری بسیار خوب و جذابی برخوردار است. ما نیز در ادامه به صورت کلی و جامع به بررسی بیشتر این بنا می پردازیم تا شما معماران بیشتر با آن آشنا شوید.

معماری خانه شهشهانی اصفهان

معرفی خانه شهشهانی اصفهان

خانه شهشهانی یکی از معدود آثار تاریخی سالم و به جا مانده در شهر اصفهان می باشد. این خانه مربوط به دوره قاجاریه می باشد و سبک معماری نسبتا مدرن و سنتی را برای بیننده تداعی می کند. آدرس دقیق این خانه واقع در محله شهشهان اصفهان، کوچه صحه میرزا اسدالله خان و در پلاک ۳۲ می باشد، که شما می توانید برای دیدن این اثر به این آدرس مراجعه کنید. همچنین این بنا در تاریخ ۷ مهر ۱۳۸۱ هجری قمری در اداره ثبت آثار ملی ایران ثبت شده است. این بنا در زمان قاجار توسط میرزا حسین آقانقلی که به داروغه شهر اصفهان معروف بوده است، احداث شده است.

البته بعد از سفر بدون برگشت میرزا حسین آقانقلی تمامی مال و اموال ایشان توسط بستگان به فروش می رسد. که این خانه توسط س;ینه بیگم سینی ساز شهشهانی و همسرش خریداری می شود، و از این زمان به بعد این خانه به نام ایشان شناخته می شود.

سر فصل پی دی اف خانه شهشهانی اصفهان

 • معرفی خانه شهشهانی
 • بررسی فضاهای مختلف خانه
 • جبهه غربی
 • جبهه شرقی
 • جبهه شمالی
 • حیاط مرکزی
 • اتاق های این خانه
 • پلان های این خانه
 • عکس های مرتبط به بخش های مختلف
 • و….

در این مطلب ما به عرضه PDF تحلیل معماری خانه شهشهانی اصفهان در قالب ۱۴ اسلاید پرداختیم، تا بتوانیم از این طریق اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار دهیم. و شما نیز بتوانید با استفاده از این تحقیق بیشتر با سبک معماری دوره قاجار و همچنین فضا های طراحی شده در این خانه آشنا شوید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

هنوز نظری داده نشده است

اطلاعات فروشنده

 • نام فروشگاه: m.f.architecture
 • فروشنده : m.f.architecture
 • آدرس: اصفهان
  -
 • هنوز امتیازی یافت نشده است.