پاورپوینت تحلیل میدان نقش جهان اصفهان

3,900 تومان

فروشنده : معماری 98

موجود

52 فروش تاکنون

پاورپوینت تحلیل میدان نقش جهان اصفهان که در قالب 50 اسلاید در این مقاله برای شما عزیزان معرفی و ارائه میگردد کاملترین اطلاعات را در رابطه با این میدان دارد که توضیحات تکمیلی در این رابطه در ادامه ذکر شده است .

پاورپوینت تحلیل میدان نقش جهان اصفهان یکی از بهترین و جذاب ترین تحقیقاتی می باشد که دانشجویان می توانند برای کسب نمرات بیشتر به کلاس های درس ارائه دهند . طراحی و تنظیم چنین تحقیقی نیازمند تلاش و دانش بسیار زیاد معماری می باشد زیرا دانشجویان باید اطلاعات کاملی از فضا ها و امکانات موجود در میدان نقش جهان داشته باشند تا بتوانند به یک طرح کامل و بی نقص دست پیدا کنند . ما در این بخش از فروشگاه معماری آرچکت به معرفی پاورپوینت میدان نقش جهان در قالب ۵۰ اسلاید میپردازیم تا اطلاعات کاملی را در اختیار شما معماران و علاقه مندان عزیز قرار دهیم .

پاورپوینت میدان نقش جهان

پاورپوینت تحلیل میدان نقش جهان اصفهان نیازمند اطلاعات و دانش معماری بسیار زیادی برای طراحی و تنظیم می باشد به همین علت اساتید برای سنجش میزان اطلاعات معماری دانشجویان چنین تحقیقات سخت در مورد میدان نقش جهان را بر عهده دانشجویان قرار می دهند . پاورپوینت میدان نقش جهان یکی از پاورپوینت های مربوط به آثار معماری می باشد که طراحی و تنظیم آن نیازمند اطلاعات بسیار زیاد از فضا های اطراف این بنا و چگونگی ساخت آن می باشد . زیرا میدان نقش جهان یکی از مهم ترین بنا های تاریخی در اصفهان می باشد که یه عنوان جاذبه گردشگری نیز شناخته می شود به همین دلیل داشتن ما برای سهولت کار دانشجویان چنین طرحی را طراحی و جمع آوری کردیم تا معماران بتوانند با استفاده از این اطلاعات تکمیلی این بنای مربوط به معماری اسلامی بهترین نتایج را به دست بیاورند .

پاورپوینت کامل میدان نقش جهان اصفهان

پاورپوینت کامل میدان نقش جهان اصفهان

تحلیل شهر اصفهان

در طراحی پاورپوینت تحلیل میدان نقش جهان که همراه با اتوکد است به موقعیت مکانی این بنا بسیار توجه شده است زیرا شناخت اینکه این بنای زیبا در چه مکان و شهری قرار گرفته و شناخت شهر اصفهان دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد . شهر اصفهان را به جرات میتوان به قدیمی ترین و زیبا ترین شهر ایران دانست که دارای قدمت بسیار زیادی می باشد . این شهر به دلیل داشتن آثار معماری متعددی دارای شهرت فراوانی می باشد به همین دلیل در طول سال تعداد زیادی از گردشگران و مسافران را به خود می بیند . اصفهان را می توان سومین شهر پر جمعیت ایران دانست که دارای راه های ارتباطی و ریز فضا های بسیار مناسبی برای مردم ساکن در این شهر بزرگ می باشد . میدان نقش جهان مهم ترین آثار معماری و باستانی موجود در شهر اصفهان می باشد که دارای امکانات و فضا های متعددی می باشد .

تحلیل میدان نقش جهان

در پاورپوینت تحلیل میدان نقش جهان اصفهان همراه با پلان آن ما به خوبی تمامی امکانات موجود در این مکان را مورد تحلیل و بررسی قرار داریم و تمامی اطلاعات مربوط به این فضا ها را برای شما عزیزان استخراج کرده ایم . تا بتوانید با ارائه این اطلاعات تکمیلی و استفاده از آنها در تحقیقات خود بهترین نمرات ممکن را کسب کنید . میدان نقش جهان یکی از بنا های قدیمی ایران می اشد که قبل از انقلاب به میدان شاه معروف بوده است اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اسم این بنا به میدان امام تغییر یافت . این بنا ۱۳۱۳ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد که این امر باعث توجه بیشتر مردم و مسولین به نگهداری از این بنا شد همچنین در سال ۱۳۵۸ میدان نقش جهان یکی از اولین آثار ایرانی بود که به عنوان میراث جانی یونسکو به ثبت جهانی رسید .

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان

در ابتدا و در زمان های قبل از صفوی در این مکان باغی به نام نقش جهان وجود داشته است که در زمان حکومت شاه عباس دوم دستور به ساخت چنین بنایی را در داخل این باغ می دهد و هسته اولیه میدان نقش جهان ساخته می شود این مکان به دلیل اینکه یکی از محل های خرید و فروش و بازار مردم ساکن در اصفهان بود و نیاز به گسترش داشت به همین دلیل با گذشت زمان مناطق و مکان های مختلف به این میدان افزوده شد . میدان نقش جهان به صورت مستطیل می باشد که دارای درازای ۵۶۰ متر می باشد و پهنای ۱۶۰ متر می باشد . در اطراف این میدان مکان های مختلفی همرا با ۲۰۰ حجره وجود دارد که محل فروش صنایع دستی شهر اصفهان می باشد .

مسجد شاه در میدان نقش جهان

مسجد شاه یکی از قدیمی ترین مسجد هایی می باشد که از دوران صفویه در شهر اصفهان به جامانده است . در پاورپوینت تحلیل میدان نقش جهان به خوبی به تحلیل این مسجد نیز پرداخته شده . این مسجد دارای زیبایی و چشم گیری بسیار زیاد می باشد ساخت این بنا در سال ۱۰۲۰ شروع شد و کارهای پایانی و تزییناتی آن در سال ۱۰۴۷ و در دوران حکومت سلیمان شاه به پایان رسید . مسجد شاه دارای یک گنبد ۵۰ متری می باشد که دو مناره ۴۲ متری در اطراف آن قرار گرفته است . ویژگی برتر این مسجد داشتن تزیینات بسیار زیبا کاشی می باشد که جلوه بسیار زیبایی به این بنا بخشیده است .

میدان عالی قاپو

میدان عالی قاپو میدان بزرگی است که درون و اطراف میدان نقش جهان جای گرفته است . در پاورپوینت تحلیل میدان نقش جهان به تمامی فضا های موجود در این میدان پرداخته ایم و تمامی اطلاعات مربوط به این فضا ها را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم . میدان عالی قاپو دارای ارتفاع ۳۴ متری می باشد که این بنا در ۶ طبقه جداگانه ساخته شده است که دارای اتاق ها و تالار های نشیمن مختلفی می باشند که هرکدام از انها دارای کاربرد مجزا به خود می باشند زیر بنای این ساختمان ۱۸۰۰متر مربع می باشد که در میدان نقش جهان خود نمایی می کند . در ساخت این بنا از تزیینات بسیار زیبا و جذابی استفاده شده است که باعث چشم گیری این ساختمان شده است .

میدان نقش جهان اصفهان

میدان نقش جهان اصفهان

مسجد شیخ لطف الله

مسجد شیخ لطف الله کی از مهم ترین مسجد های مربوط به دوران صفویه می باشد که دارای زیبایی خاصی می باشد این مسجد را میتوان مسجد اختصاصی شاه عباس دانست که برای کارهای مذهبی و جشن های مختلف به این مسجد می آمدند . مسجد شیخ لطف الله در اطراف میدان نقش جهان و ضلع شرثی ان قرار دارد . ویژگی های بارز این مسجد که آن را با سایر مساجد دوران صفوه متمایز می کند این است که در طراحی و معماری آن از صحن و مناره استفاده نشده است . این بنا دارای گنبد ۳۲ متری می باشد که ساخت آن به مدت ۱۷ سال طول کشید . مسجد شیخ لطف الله در دوران قاجار تخریب شد و بسیار از بخش های آن نابود شد که در دوران رضا شاه مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت .

عناوین اصلی پاورپوینت تحلیل میدان نقش جهان اصفهان

  • معماری عصر صفوی
  • کاشیکاری
  • سایر ویژگی‌‌ های معماری این عصر
  • میدان نقش جهان اصفهان
  • کاخ عالی قاپو
  • مسجد شاه اصفهان ( مسجد جامع عباسی )
  • مسجد شیخ لطف الله اصفهان
  • تصاویر

شما عزیزان می توانید با دانلود پاورپوینت تحلیل میدان نقش جهان اصفهان از سایت معماری ارچکت این پاورپوینت معماری خود را به صورت کامل دریافت کنید . میدان نقش جهان یکی از مهم ترین بنا های تاریخی اصفهان می باشد که دارای بخش های بسیار متعدد و زیادی می باشد که ما در این بخش به تحلیل آنها و عرضه پلان آن پرداختیم تا شما عزیزان بتوانید بهترین استفاده را از این تحقیق کامل ببرند .

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

هنوز نظری داده نشده است

اطلاعات فروشنده