پلان تیمچه مظفریه بازار تبریز

55,000 تومان60,000 تومان

فروشنده : m.f.architecture

موجود

1 فروش تاکنون

فایل اتوکدی پلان تیمچه مظفریه بازار تبریز که شامل پلان تاریخی بنا و نما و برش و فایل pdf آن می باشد که به عنوان نمونه نقشه بازار تاریخی در این بخش ارائه می گردد.

دسته بندی ها : برچسب ها : ,

پلان تیمچه مظفریه بازار تبریز به عنوان پلان بنا های تاریخی مشهور در سطح کشور در این بخش ارائه می گردد. تا عزیزانی که به دنبال نقشه بنا های قدیمی و مشهور در شهر های مختلف هستند، بتوانند نمونه هایی از طراحی اسلامی و ایرانی بنا های مختلف را در اختیار داشته باشند. تبریز به عنوان یکی از شهر های تاریخی ایران که بنا ها و شاهکار های معماری متنوعی را در خود دارد، در بین معماران شناخته می شود. بنابراین می توان نمونه های زیاد و مختلفی از بنا های معماری را در این شهر مشاهده کرد. نقشه تیمچه مظفریه بازار بزرگ تبریز نیز در راستای ارائه پلان بنا های معروف در این بخش ارائه می گردد.

پلان تیمچه مظفریه بازار تاریخی تبریز

شناخت بنا های تاریخی و بررسی معماری ایرانی و اسلامی که در گذشته در دست ساخت قرار گرفته اند، برای دانشجویان این رشته لازم می باشد و دروس مختلفی با عنوان شناخت و بررسی این بنا ها نیز وجود دارد. بازار های قدیمی به عنوان یکی از موضوعات عالی برای بررسی و تجزیه و تحلیل شناخته می شوند. از آنجایی که بازار های قدیمی در اکثر شهر های بزرگ ایران وجود دارد، موارد مختلفی نیز برای انتخاب جهت بررسی وجود دارند. بازار تبریز نیز به عنوان یکی از مشهور ترین و قدیمی ترین بازار های جهان شناخته می شود.

بازار سرپوشیده آجری تبریز به عنوان یکی از شاهکار های معماری ایران شناخته می شود که از بخش های مختلفی تشکیل شده است. این بازار از تیمچه ها، دالان ها، بخش ها، راسته های مختلف تشکیل شده است و بسیار بزرگ می باشد. تیمچه مظفریه به عنوان یکی از مشهور ترین و بزرگ ترین تیمچه های موجود در این بازار شناخته می شود. از آنجایی که فرش تبریز به عنوان یکی از معروف ترین محصولات این شهر شناخته می شود، بنابراین این تیمچه برای خرید و فروش این محصول در نظر گرفته شده است.

تیمچه مظفریه بازار بزرگ تبریز

این تیمچه به عنوان بهشت فرش ایران شناخته می شود، چرا که با ورود به این بخش می توانید انواع فرش های دستبافت با الیاف ابریشم و … را در طرح و اندازه های مختلف مشاهده کنید. سازنده این بخش را حاج شیخ جعفر قزوینی می دانند و نامگذاری این بخش نیز از روی نام مظفرالدین میرزا که یکی از ولیعهد های قاجار بوده است صورت گرفته است. وجود ویژگی های مختلف معماری همچون سقف بلند، وجود حجره های منظم در این تیمچه، استفاده از شیشه های بزرگ و کوچک زنگی و سفید در این بخش و … سبب شده تا این بخش به عنوان یکی از زیبا ترین نمونه های معماری بازار شناخته شود.

طراحی نقشه تیمچه فرش مظفریه بازار تبریز

طراحی این بخش در دو طبقه صورت گرفته است که در هر یک از این طبقات، تعداد ۲۶ حجره قرار گرفته است. در هر سوی راهروی هر طبقه تعداد ۱۳ حجره قرار گرفته است که با نظم خاصی در کنار هم قرار گرفته اند. هر حجره محلی برای خرید و فروش انواع فرش بوده است. پلان تیمچه مظفریه بازار تبریز در راستای ارائه اطلاعات بیشتر راجع به نوع طراحی این بخش ارائه می گردد.

شیت های ترسیمی

 • پلان طبقه اول
 • پلان طبقه دوم جدید
 • پلان طبقه دوم قدیم
 • برش عمودی A-A
 • برش عمودی B-B

پلان تیمچه مظفریه بازار تبریز به عنوان نمونه پلان بنا های تاریخی در این بخش از فروشگاه آنلاین معماری آرچکت ارائه می گردد تا عزیزانی که به دنبال نقشه بازار تاریخی هستند بتوانند به نمونه زیبا و کاملی دسترسی داشته باشند.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

هنوز نظری داده نشده است

اطلاعات فروشنده

 • نام فروشگاه: m.f.architecture
 • فروشنده : m.f.architecture
 • آدرس: اصفهان
  -
 • هنوز امتیازی یافت نشده است.