پاورپوینت تحلیل معماری بادگیر ( پاورپوینت , word )

5,500 تومان

فروشنده : معماری 98

موجود

12 فروش تاکنون

پاورپوینت تحلیل معماری بادگیر در 120 اسلاید کامل به همراه فایل word در 30 صفحه راجع به بادگیر ها و کاربرد آنها در معماری در این مقاله از وب سایت تخصصی معماری آرچکت تقدیم حضورتان میگردد .

پاورپوینت تحلیل معماری بادگیر یکی از کمیاب ترین و مهم ترین بحث ها و تحقیقاتی می باشد که اساتید می توانند برای اطلاع از سطح دانش و اطلاعات دانشجویان و معماران بر عهده آنان قرار دهند . طراحی و تنظیم چنین تحقیقاتی نیازمند اطلاعات پایه و زیادی می باشد تا دانشجویان بتوانند به بهترین و جامع ترین پروژه ممکن دست پیدا کنند . به همین دلیل ما در این بخش از سایت معماری آرچکت به تحلیل پاورپوینت معماری بادگیر در قالب ۱۲۰ اسلاید همراه با فایل word 30 صفحه ای پرداخته ایم و توانسته ایم که کاملترین اطلاعات ممکن را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا شما با خیال راحت بتوانید با استفاده از آن و ارائه آن به اساتید به بهترین نمرات ممکن دست پیدا کنید .

پاورپوینت معماری بادگیر

پاورپوینت تحلیل معماری بادگیر یکی از جذاب ترین تحقیقات مربوط به معماری ایرانی و معماری اسلامی میباشد که ما توانسته ایم در این رابطه دست به تهیه و عرضه کاملترین تحقیق ممکن بپردازیم . شما عزیزان می توانید با تهیه پاورپوینت معماری بادگیر به تمامی اطلاعات موجود در این تحقیق دست پیدا کنید و از چگونگی پیدایش و کاربرد انواع بادگیر های مختلف موجود در ایران مطلع شوید . بادگیر ها یکی از مهم ترین اجزای موجود در ساختمان های ناحیه مرکزی و گرمسیر ایران می باشد که دارای ویژگی های بسیار زیاد و جذابی می باشد که ما در ادامه به معرفی این ویژگی های بارز میپردازیم .

پاورپوینت معماری بادگیر

پاورپوینت معماری بادگیر

موارد مرتبط با معماری بادگیر

ناحیه مرکزی گرم و خشک ایران

ایران یکی از مهم ترین کشور هایی می باشد که دارای آب و هوای بسیار متفاوت و زیبایی می باشد در ایران مناطق کوهستانی و گرم و خشک زیادی وجود دارد و به همین دلیل به عنون کشور چهار فصل شناخته میشود . ما در پاورپوینت تحلیل معماری بادگیر به تجزیه مناطق مرکزی ایران نیز پرداخته ایم زیرا بیشتر بادگیر های ایران در این مناطق موجود می باشد . مناطق خشک به دلیل اینکه در نزدیکی خط استوا قرار دارند و در طول روز خورشید به صورت عمود بر انها می تابد خانه ها و مکان ها دیگر بسیار گرم و سوزان می شوند به همین دلیل معماران توانسته اند برای خنکی خانه ها دست به طراحی و ساخت بادگیر ها در بالای خانه میپردازند .

تحلیل معماری بادگیر

بادگیر ها یکی از اجزای مربوط به معماری ایرانی می باشند که دارای قدمت بسیار زیادی می باشد به همین دلیل ما در پاورپوینت تحلیل معماری بادگیر به تحلیل بیشتر معماری این مکان ها میپردازیم تا اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم . بادگیر ها برج هایی می باشند که برای تهویه هوایه داخل خانه و آب انیار ها از آنها قبل از اختراع کولر های برقی و گازیی استفاده میکردند . درباره پیشینه ساخت این بادگیر ها اطلاعات بسیار زیادی در دسترس نمی باشد اما اولین بادگیر ها در مناطق یزد و کرمان به وجود امدند . معماری بادگیر ها دارای ویژگی های بسیار زیادی می باشند که شناخت آنان نیازمند اطلاعات بسیار زیادی میباشد .

پاورپوینت کاربرد بادگیر

پاورپوینت کاربرد بادگیر

بادگیر ها به عنوان سمبل و مظهر تمدن معماری ایرانی شناخته میشود که دارای کارکرد بسیار جالبی می باشد این بادگیر ها در بالای خانه ها و آب انبار ها و گهگاهی در بالای معادن مختلف ساخته میشوند این سازه ها هوای مجاور اطراف خانه را به داخل خود هدایت می کند و به داخل تشت های آبب که در زیر خانه وجود دارد هدایت می کند و این هوا بعد از خنک شدن در این تشت های اب به داخل خانه هدایت میشود و باعث تعدیل و خنکی هوای داخل خانه میشود . این بادگیر ها علاوه بر کاربرد بسیار خاصی که دارند دارای زیبایی نیز می باشند به همین دلیل شما عزیزان می توانید این بادگیر ها را در کشئور های دیگری مانند مصر و دبی نیز مشاهده کنید .

شهر یزد ایران به عنوان شهر بادگیری شناخته می شود که ما در پاورپوینت تحلیل معماری بادگیر به تجزیه و تحلیل چگونگی اقلیم این شهر پرداخته ایم . در تمامی ساختمان های قدیمی شهر یزد شما عزیزان می توانید بادگیر های مختلفی را با اندازه و شکل های بسیار متفاوت و جذاب ببینید . البته بزرگ ترین و مرتفع ترین بادگیر ایران و جهان نیز که به نام باغ دولت آباد شناخته میشود در این شهر موجود می باشد .

در ایران سه نوع بادگیر وجود دارد مانند بادگیر اردکانی , بادگیر کرمانی و بادگیر یزدی که هر کدام از این بادگیر ها دارای سبک معماری خاص و جداگانه ای می باشند که ما در پاورپوینت معماری بادگیر به تحلیل آنها پرداخته ایم . از جمله معروفترین خانه هایی که در ساخت انها از بادگیر ها استفاده شده است میتوان به خانه عامری ها کاشان و خانه بروجردی ها اشاره کرد .

عناوین اصلی پاورپوینت تحلیل معماری بادگیر

 • مقدمه
 • میراث گذشته
 • انواع بادگیر
 • عناصر بادگیر
 • تزئینات
 • عملکرد
 • معماری ساختمانی بادگیر‌ ها
 • بادگیر یک طرفه
 • بادگیر دو طرفه
 • بادگیر سه طرفه
 • بادگیر چهار طرفه
 • بادگیر‌های چند وجهی
 • بادگیر چپقی
 • چشم انداز آینده
 • چند نمونه بادگیر شاخص ایرانی
 • بادگیر‌ های یزد
 • بادگیر‌های بندر عباس
 • بادگیر‌ های تنفسگاهای کویر
 • شیوه ساخت بادگیر
 • بادگیر‌ های مدرن

ما ئانشجویان و معماران عزیز می توانید با دانلود پاورپوینت تحلیل معماری بادگیرکه شامل یک فایل word 30 صفحه ای نیز می باشد از فروشگاه معماری ارچکت به تمامی اطلاعات مورد نیاز خود درباره چگونگی کاربرد و ویژگی های این سازه دست پیدا کنید و با استفاده از ان اطلاعات در تحقیقات خود بتوانید به جامع ترین تحقیق ممکن دست پیدا کنید .

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

هنوز نظری داده نشده است

اطلاعات فروشنده